Chodník slávy

Významní rodáci Moravskoslezského a Zlínského kraje

betonové tabule s otisky zabudované přímo v podlaze stezky

otisky nohou i rukou

každý rok přibudou nové otisky

 

Richard Konkolski (* 6. července 1943 Bohumín) je český mořeplavec a vítěz řady námořních závodů, třikrát obeplul sám zeměkouli. V roce 2013 byl Richard Konkolski oceněn medailí za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Karel Loprais (* 4. března 1949 Ostrava) je český automobilový závodník a šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů. V květnu 2011 byl jmenován vládním zmocněncem pro oblast bezpečnosti silničního provozu. Dne 28. října 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana české státní vyznamenání, medaili za Zásluhy.

Helena Zeťová (* 7. listopadu 1980 Valašské Meziříčí) je česká zpěvačka. Zpěváckou kariéru odstartovala již v patnácti letech – do roku 1998 koncertovala s rockovou kapelou. Poté na španělském Lanzarote vystupovala s americkou skupinou.

Milan Baroš (* 28. října 1981 Vigantice) je bývalý český fotbalový útočník, od června 2017 do června 2020 hráč FC Baník Ostrava. Mimo Česko působil na klubové úrovni ve Velké Británii (Anglii), Francii a v Turecku.  Mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002. Společně s Vladimírem Šmicerem se stal v dresu Liverpoolu v roce 2005 prvním českým vítězem prestižní Ligy mistrů UEFA. Je znám svým přímočarým tahem na bránu a dobrou orientací v pokutovém území soupeře.

Richard Krajčo (* 1. června 1977 Ostrava) je český divadelní a filmový herec, zpěvák, písničkář a frontman skupiny Kryštof. Vystudoval střední elektrotechnické učiliště s maturitou, poté studoval tři semestry v Ostravě na Vysoké škole báňské fakultu informatiky. Po úspěšných přijímacích zkouškách v roce 1996 však přešel na hudebně-dramatický obor ostravské Janáčkovy konzervatoře, kde vystudoval herectví. V té době už třetím rokem hrál se svou kapelou Kryštof, kde jako zpěvák, kytarista a autor písní působí dodnes.